Oddzielne miejsce w sypialni do przechowywania codziennych ubrań  i butów to podstawa! Jednak nie zawsze musi to oznaczać konieczność kupna gotowych mebli w postaci szaf czy komód. W kolejnej odsłonie projektu “Sypialnia w 4 krokach” przedstawię Wam pomysł na mobilny wieszak, który sprawdzi się doskonale szczególnie jeśli mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń.

Jedno jest pewne! W przypadku ubrań, potrzebujemy sprytnych, funkcjonalnych  i praktycznych rozwiązań. Najlepiej takich, które możemy przemieszczać w celu posprzątania a także swobodnie przesunąć w przypadku chęci prze-aranżowania wnętrza. Wyobrażam sobie, że moja propozycja przypadnie do gustu szczególnie indywidualistom, którzy mieszcząc swoją garderobę na mobilnym wieszaku, wyrażą swój sprzeciw wobec obrastaniu w wciąż nowe ubrania. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla ubrań sezonowych. Wieszak gwarantuje przejrzysty podgląd odzieży i szybki dobór poszczególnych jej elementów.

Zapraszam do oglądania:


Do wykonania realizacji potrzebne są:

  • 4 metalowe kółka
  • rozetki mocujące (użyłam 4 sztuki / najlepsze w tym przypadku są metalowe)
  • mufki i kolanka hydrauliczne
  • rury hydrauliczne
  • kilkanaście wkrętów
  • 13 desek o wymiarach: 6 cm (szerokość) i 50 cm (długość)
  • 2 deski  o wymiarach: 6 cm (szerokość) i 78 cm (długość)
  • 1 deska o wymiarach: 15 cm (szerokość) i 50 cm (długość)
  • WIERTARKO-WKRĘTARKA MAKITA DHP481Z

Sposób wykonania:

Budowę wieszaka zaczynamy od zrobienia podstawy. W tym celu układamy równolegle do siebie dwie najdłuższe deski, a następnie przywiercamy do nich kolejno każdą z 13 desek. Kolejnym etapem jest przymocowanie na każdym z czterech rogów podestu metalowych kółek (w tym wypadku polecam w szczególności metalowe kółka z możliwością blokady). Mając gotowy podest, możemy wziąć się za budowę konstrukcji wieszaka. Potrzebne nam będą w tym celu rozetki mocujące (które służą do przymocowania rurek do drewnianej konstrukcji), mufki hydrauliczne (które służą do łączenia poszczególnych rur) a także kolanka hydrauliczne (niezbędne do łączenia rur w przypadku konieczności ustawień prostopadłych). Łącząc poszczególne rurki hydrauliczne możemy zdecydować się na dodatkowe miejsce na półki po każdej ze stron wieszaka. Wszystko zależy od naszych potrzeb i wyobraźni!

Moja rada: Meble z rur hydraulicznych (Pipe Furniture) to kolejny po paletach najbardziej popularny trend mebli DIY. Zdecydowałam się na wykonanie mobilnego wieszaka z elementami rur hydraulicznych głównie ze względu na jego przemysłowy charakter, który to doskonale wpisuje się jako dodatek we wnętrzach loftowych. Meble tworzone na podobieństwo mobilnego wieszaka na bazie rur hydraulicznych tworzą ciekawy i stylowy dodatek, który na dodatek możecie wykonać własnoręcznie!

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? A może po prostu nie masz pieniędzy na nowe łóżko? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, palety i narzędzia Makita.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

Już za tydzień na blogu, czekać na Was będzie czwarta i ostatnia realizacja z cyklu: “Sypialnia w 4 krokach”. Poznacie kolejną instrukcję DIY a także dowiecie się ile kosztowała sypialnia, do której meble i dodatki zrobiłam własnoręcznie!